Az Európai Parlament honlapját szerdán kibertámadás érte, amely megzavart számos szolgáltatást. Ez néhány perccel azután történt, hogy a képviselők megszavazták: Oroszországot a terrorizmus állami támogatójának nyilvánítják az ukrajnai polgári célpontok elleni csapások miatt – adta hírül a Politico.
A támadás egy úgynevezett elosztott szolgáltatás megtagadásos (DDoS) támadás, amelynek során hatalmas mennyiségű adatforgalmat küldenek a szerverekre, hogy megpróbálják megakadályozni az internetfelhasználók hozzáférését a weboldalakhoz – erősítette meg Marcel Kolaja, cseh uniós képviselő. A DDoS-támadásokat hackercsoportok használják arra, hogy zavart keltsenek.
„A Nyugat – beleértve az Egyesült Államokat és beleértve az európaiak jelentős részét – a háború közben ismerte fel azt, hogy tulajdonképpen itt meg lehet fogni Oroszországot” – vélekedik Tálas Péter. Mely szakaszában jár az ukrajnai háború? Miért proxy-háború ez a konfliktus? Kinek lesz katonai-politikai súlya az új világrend kialakításánál? A biztonságpolitikai szakértő válaszol a Mandiner Világrend adásában.
„A Nyugat - beleértve az Egyesült Államokat és beleértve az európaiak jelentős részét - a háború közben ismerte fel azt, hogy tulajdonképpen itt meg lehet fogni Oroszországot". Mely szakaszában jár a háború? Miért proxy-háború ez a konfliktus? Kinek lesz katonai-politikai súlya az új világrend kialakításánál?
– vélekedik . Mely szakaszában jár az ukrajnai háború? Miért proxy-háború ez a konfliktus? Kinek lesz katonai-politikai súlya az új világrend kialakításánál? A biztonságpolitikai szakértő válaszol a adásában.
Nyitókép: Képernyőfotó